سیاسی

امیر قربانی: آمادگی هوانیروز ارتش ۵ درصد بیش از میانگین جهانی است

امیر قربانی: آمادگی هوانیروز ارتش ۵ درصد بیش از میانگین جهانی است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، امیر خلبان یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش صبح امروز (شنبه ۱۷ تیرماه) در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که به مناسبت ۱۹ تیرماه سالروز بیعت کارکنان این یگان با امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: بیعت هوانیروز ارتش با امام‌خمینی (ره) یک نقطه عطف در تاریخ نیروهای مسلح به شمار می‌رود. ارزش این بیعت این است که گروهک‌های ضد انقلاب در کشور حضور داشتند و می‌خواستند انقلاب نوپای اسلامی را از بین ببرند. اما، این بیعت مانع توطئه‌های دشمنان شد.

وی افزود: مستشاران نظامی آمریکایی که در ارتش و نقاط حساس و مهم حضور داشتند، کشور را ترک کرده بودند و دشمن گمان می‌کرد که بدون آنها ارتش قادر به استفاده از هوانیروز نیست.

فرمانده هوانیروز ارتش تصریح کرد: اعتمادی که امام خمینی(ره) به هوانیروز و ارتش انجام داد، باعث شد ۴۳ خلبان هوانیروز پیش از دفاع مقدس به شهادت برسند.

وی ادامه داد: در روز ۱۹ تیرماه بیش از ۵۰ فروند انواع بالگردهای هوانیروز ارتش به همراه نفرات زمینی در ۱۹ تیرماه رژه رفتند و امام خمینی(ره) دستور دادند تا این رژه یکبار دیگر اجرا شود. ایشان می‌فرمایند که خلبان و نیروهای هوانیروز فرزندان من هستند.

امیر قربانی گفت: هوانیروز ارتش در سه روز نخست آغاز جنگ تحمیلی پاسخ خوبی به دشمن داد و سرنوشت جنگ را تغییر داد. این کار در شرایطی انجام شد که کشور آماده جنگ نبود‌.

وی افزود: صدام در بازی جنگ خود نقشی برای هوانیروز ارتش قائل نشده بود. اما، هوانیروز ارتش در سه روز نخست آغاز جنگ بلایی بر سر ارتش بعثی عراق آورد که صدام مجبور شد از گارد ریاست جمهوری خود در سرپل ذهاب استفاده کند.

فرمانده هوانیروز از تقدیم بیش از ۳۷۰ شهید توسط این یگان به انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: هوانیروز ارتش در عملیات مرصاد به قدری خوب عمل کرد که حضرت امام فرمودند من دست و بازوی شما را می‌فشارم.

وی ادامه داد: ناوگان بالگردی هوانیروز بزرگترین ناوگان بالگردی غرب آسیاست. امروز ما مطلوب‌ترین وضعیت را داریم در صورتی که تحت شدیدترین تحریم‌ها بوده‌ایم.

امیر قربانی از آمادگی بیش از ۸۰ درصدی هوانیروز ارتش خبر داد و گفت: آمادگی یگان‌های بالگردی در دنیا به طور میانگین ۷۵ درصد است در حالی که آمادگی عملیاتی هوانیروز ارتش ۵ درصد بیش از میانگین جهانی است.

وی افزود: امروز ما نیروی زمینی چابک و چالاک داریم که در کمترین زمان از غرب به شرق کشور جابجا شود. هوانیروز ارتش نیز قادر است کمتر از ۲ ساعت در عرض کشور جابجا شود.

فرمانده هوانیروز ارتش خاطرنشان کرد: امروز بیش از ۸۰۰ قطعه حساس و با اهمیت را در داخل هوانیروز ارتش ساخته‌ایم. در حوزه موشکی نیز، انواع موشک‌های نقطه‌زن و Fire and Forget و همچنین، سامانه‌های دید در شب بومی را عملیاتی کرده‌ایم.

در حال تکمیل….

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا