سیاسی

امیر فلاح: رژیم صهیونیستی نه توان و نه امکان حمله به ایران را ندارد

امیر فلاح: رژیم صهیونیستی نه توان و نه امکان حمله به ایران را ندارد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، امیر خداداد فلاح، معاون سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در همایش اسرائیل و اپوزیسیون با بیان اینکه یکی از راهبردهای رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران راهبرد نظامی است، گفت: راهبرد نظامی بیشتر یک عملیات روانی را در بر دارد به‌دلیل اینکه رژیم صهیونیستی نه امکان ونه توان حمله نظامی به ایران را ندارد زیرا مسافت زیاد و سوخت‌گیری در آسمان ممکن است برای پرندگان آن‌ها مشکلاتی ایجاد کند و صدمات جبران ناپذیری به آن‌ها وارد کند در عین حال که قدرت دفاعی بازدارنده جمهوری اسلامی می تواند پاسخ سخت به رژیم صهیونیستی بدهد.

وی با اشاره به پیشرفت‌های تسلیحاتی و نظامی جمهوری اسلامی ایران و موشک‌های هایپرسونیک و پهپاد آرش یادآور شد: این توانمندی ها در نظام جمهوری اسلامی ایران می‌تواند پاسخ سختی به رژیم صهیونیستی بدهد،این پاسخی که منجر به نابودی رژیم صهیونیستی خواهد شد.

امیر فلاح گفت: امروز عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران و قدرت محور مقاومت با دستیابی موشک های نقطه زن موجب افزایش قدرت پاسخگویی محور مقاومت شده است، از طرف دیگر اوضاع داخلی رژیم صهیونیستی دچار شکنندگی است و با روی کار آمدن دولت راست گرای افراطی؛ رژیم صهیونیستی با بحران سیاسی مواجه است و تنها حمله به یک بخش مقاومت آن هم برای چند روز برایش مقدور است.

وی افزود: یکی از پازل های جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران، رژیم صهیونیستی است که از تلاش برای تشدید تحریم‌ها، مدیریت منابع ارزی خارج از کشور تا برنامه ریزی برای ایجاد کانون های تلاطم اقتصاد در داخل کشور در این زمینه بهره می برد.

معاون سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به پروژه ایران هراسی در منطقه خاطرنشان کرد: به لحاظ سیاسی رژیم صهیونیستی با پروژه ایران هراسی می خواهد ایران را تهدیدی بزرگ در منطقه معرفی می کند و اقدامات ایذایی تروریستی و خرابکارانه مهم ترین اقدامات آن‌هاست و حمایت از گروه اپوزیسیون نیز از اقدامات دیگر آن‌ها محسوب می شود.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی از بحران منطقه برای ضربه به ایران استفاده می کند. راهبرد غیرمستقیم رژیم صهیونیستی تجزیه ایران است که درون نقشه کلان ابرقدرت ها شکل گرفته، مقام معظم رهبری نیز سال گذشته فرمودند هدف اصلی دشمن تجزیه ایران است.

امیر فلاح با اشاره به ناممکن بودن تجزیه ایران یادآور شد: تجزیه ایران به جهت عمق فرهنگی و تمدنی ایران اسلامی در محیط پیرامونی غیرممکن است از جمله این مولفه ها اربعین است. عمق راهبردی منطقه ای ایران و عِرق ملی که ملت ما نسبت به ملیت خود دارند، مانع تجزیه ایران می شود که این هدف را برای آن‌ها غیر ممکن می کند.

معاون سیاسی ارتش گفت: رژیم صهیونیستی به دنبال فعال کردن کانون های صهیونیستی در پیرامون مرزها است که با توجه به توان و صلابت نیروهای مسلح این قدرت در مرزها وجود دارد که این کانون ها را در نطفه از بین ببرند. قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران این اجازه را به رژیم صهیونیستی و عوامل ضعیف آن نمی دهد که از طریق اقدامات مسلحانه دست به تجزیه ایران بزنند.

وی با اشاره به اغتشاشات سال گذشته اظهار کرد: با وجود تمام سرمایه گذاری که دشمن در اغتشاشات انجام داده بود اما هیچ ریزشی را در ارتش شاهد نبودیم که این امر ناشی از ولایت مداری و بصیرت راهبردی ارتش بود. امروز بازدارندگی ارتش جمهوری اسلامی ایران فراتر از مرزها ترسیم شده است.

امیر فلاح با اشاره به اعزام ناوگروه 86 به دور دنیا خاطرنشان کرد: این ناوگروه در طی 245 روز دور تا دور کره زمین را درنوردید و فرمانده نیروی دریایی روسیه در این زمینه اظهار داشت «فقط ابرقدرت ها می توانند این ماموریت را انجام بدهند و نه قدرت های دیگر». امروز عمق بازدارندگی جمهوری اسلامی به اقیانوس آرام و حیاط خلوت استکبار جهانی نفوذ کرده است.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا