سیاسی

امیر صباحی‌فرد: رژیم صهیونیستی به جای تهدید ایران به امور داخلی خود رسیدگی کند

امیر صباحی‌فرد: رژیم صهیونیستی به جای تهدید ایران به امور داخلی خود رسیدگی کند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، امیر علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش درباره قدرت و جایگاه این نیرو در منطقه گفت: نیروی پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران از قدرت‌های پدافند هوایی منطقه است و این مساله یک واقعیت انکارناپذیر است.

وی افزود: تجهیزاتی که ما اکنون در پدافند هوایی کشور، خصوصاً در نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کنیم، مجهزترین، به روزترین و در لبه فناوری است.

امیر صباحی‌فرد تصریح کرد: ما اکنون در بحث تجهیزات پدافند هوایی در همه زمینه‌ها از جمله کشف و شناسایی، سامانه‌های درگیری، سامانه‌های اطلاعاتی و سامانه‌های فاوا هیچ‌گونه نیاز و وابستگی به کشورهای دیگر نداریم و خودمان روی پای خودمان ایستاده‌ایم.

وی افزود: هم اکنون همه تجهیزاتی را که در پدافند هوایی کشور استفاده می‌کنیم، بومی و ساخت جوانان همین مرز و بوم است در حالی که در گذشته تجهیزات پدافند هوایی کشور بسیار اندک و در عین حال به تمامی وابسته به بیگانگان بود، اما اکنون به درجه‌ای از پیشرفت تکنولوژیکی و دانش در زمینه تولید تجهیزات پدافند هوایی رسیده‌ایم که می‌توانیم این تجهیزات را صادر کنیم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش خاطرنشان کرد: یکی از دلایل حمله دنیای استکبار به سرکردگی رژیم بعثی عراق پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، این بود که تجهیزات نیروهای مسلح و ارتش، تجهیزات کاملاً وابسته بود و ما مستشاران نظامی خارجی را نیز بیرون کرده بودیم. لذا آن‌ها فکر کردند که ما دیگر نمی‌توانیم از این تجهیزات استفاده کنیم و بهترین زمان است که به ایران حمله و نظام نوپای اسلامی را سرنگون کنند، ولی آن‌ها از هوش سرشار نیروهای مسلح و جوانان مبتکر ایران اسلامی غافل بودند به طوری که ثمره جنگ را همگان ملاحظه کردند و دیدند که چگونه به پیروزی ما ختم شد.

امیر صباحی‌فرد درباره تهدیدات رژیم صهیونیستی گفت: اگر این‌ها می‌توانند کاری انجام بدهند بروند امور خود را کنترل کنند و نباید حتی به فکر تجاوز و حمله هوایی به آسمان مقدس جمهوری اسلامی ایران باشند که البته این را خودشان می‌دانند که اگر یک همچین اقدامی را بخواهند انجام بدهند با جواب کوبنده و پشیمان کننده مواجه خواهند شد.

وی افزود: پدافند هوایی کشور در مناطق و گروه‌های مختلفی تقسیم بندی شده و در جای جای این کشور مقدس و پهناور برساس اهمیتی که دارد تجهیزات را گسترش داده‌ایم. به عنوان مثال در منطقه پدافند هوایی جنوب شرق که خلیج فارس، دریای عمان و جزایر را در برمی گیرد، مجهزترین، پیشرفته‌ترین و به روزترین تجهیزات صد در صد بومی را که در بدترین شرایط سخت آب و هوایی آزمایش شده است، مستقر کرده‌ایم و البته کل ایران اسلامی تحت پوشش سامانه‌های پدافند هوایی قرار دارد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش به تداوم تحریم‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا الان اشاره کرد و گفت: نه تنها تحریم‌ها کم نشده‌اند بلکه روز به روز هم در حال افزایش است هر چه تحریم‌های ما بیشتر شد قدرت بالندگی و همت جوانان ایرانی بیشتر شد. ما به این جمع بندی رسیده‌ایم که اگر می‌خواهیم ایران قوی و قدرتمند و روی پای خود داشته باشیم باید خودمان آستین بالا زده و تجهیزات خودمان را بسازیم و نمونه‌ای از آن مثل سامانه ۱۵ خرداد یک نمونه متوسط به بالای بسیار قوی و قدرتمند است که حتی بالاتر از این تجهیزات را داریم؛ لذا تحریم‌ها نتوانست جلوی پیشرفت کشور، جلوی پیشرفت تجهیزات نیروهای مسلح و پدافند هوایی را بگیرد. شاید اگر تحریم نمی‌شدیم به این درجه از آمادگی واقعی صددرصدی با تجهیزات متنوع پدافندی نمی‌رسیدیم.

امیر صباحی فرد به اقدامات خوبی که در دانشگاه پدافند هوایی حضرت خاتم الانبیا (ص) صورت گرفته در بحث ترویج علم و دانش در همه زمینه‌ها و بویژه در زمینه‌های پدافند هوایی اشاره کرد و توضیح داد: دانشجویان این دانشگاه در رشته‌های مورد قبول با معدل بسیار بالا از فارغ التحصیلان دبیرستان در آزمون‌های بسیار سختی، گزینش و پذیرش می‌شوند.

وی ادامه داد: طبق فرمان حضرت آقا در بحث تبادل دانش ارتباط تنگاتنگ و نزدیکی با بسیاری از دانشگاه‌های تراز اول کشور داریم؛ لذا برای ساخت بسیاری از تجهیزاتمان کارهای مشترک انجام می‌دهیم هم از آن‌ها علم می‌گیریم و علم می‌آموزیم. برای ساخت تجهیزات پدافند هوایی به نیروهایی نیاز داریم که بتوانیم از آن‌ها استفاده بکنیم به عنوان مثال برای یک کار بخصوص، یک کار مشترک علمی دانشی بزرگی در سطح کشور با همکاری مراکز دانشگاهی، وزارتی و نیرویی انجام دادیم تا به تجهیزاتی که الآن در اختیار داریم رسیدیم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: سامانه پدافندی کشور در پیش از پیروزی انقلاب، محدود به یکی دو سامانه بود. هشت سال دفاع مقدس به ما دیکته کرد که با این تجهیزات اندک شما نمی‌توانید بگویید که قدرت برتر پدافند هوایی در منطقه هستید؛ اما الآن به جایگاهی رسیده‌ایم که با تجهیزات صد در صد بومی و بسیار مدرن حرفی برای گفتن داریم.

وی افزود: تجربه شخصی خودم این است که در مقایسه با دوران دفاع مقدس، کارهای بسیار بزرگی انجام داده‌ایم. یعنی با تکیه بر تجهیزات محدود، هرگز نمی‌توانستیم در عملیات والفجر ۸ بیش از ۸۰ فروند از انواع هواپیماهای دشمن را سرنگون بکنیم. البته همه توفیقات بستگی به تجهیزات نداشت، ایمان بود، ایثار بود. با تکیه بر قدرت تجزیه و تحلیل در هشت سال دفاع مقدس و استفاده بهینه از تجهیزات کم توانستیم کاری بکنیم که جلوی هواپیماهایی که بسیار پیشرفته بودند بایستیم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش خاطرنشان کرد: وقتی که جنگ را بر ما تحمیل کردند هواپیماهای دشمن بیشتر از ۲۰۰ یا ۳۰۰ فروند نبود چه اتفاقی افتاد که حدود ۶۰۰ فروند از هواپیماهای رژیم بعثی را سرنگون کردیم، هواپیماهای بیش از چهل کشور دنیا در برابر ما ایستاده بود؛ رژیم بعث در پایان جنگ هنوز ۹۰۰ فروند هواپیما در اختیار داشت.

فرمانده پدافند هوایی ارتش درباره امنیت آسمان ایران تاکید کردند که ما اعلام نکرده‌ایم که آسمان ایران اسلامی امن‌ترین آسمان در سطح کشورهای منطقه است بلکه این را دیگران اعلام کردند.

امیر صباحی فرد به رزمایش‌های پدافندی متعدد موفق و بی نظیر در سطح کشور اشاره کرد و از ملت شهیدپرور ایران اسلامی خواست که از دعای خود، فرزندانشان را در پدافند هوایی کشور و در نیروهای مسلح محروم نکنند و به فرمانده معظم کل قوا و ولی فقیه و رهبرمان، اعلام می‌داریم، فرزندانشان در پدافند هوایی گوش به فرمان ایشان بوده و تا آخرین قطره خود، برای اعتلای بیش از پیش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کوتاهی نمی‌کنند.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا