سیاسی

امیر آشتیانی: نظام بین‌الملل به‌ طور دائم در حال دگردیسی و تغییر است

امیر آشتیانی: نظام بین‌الملل به‌ طور دائم در حال دگردیسی و تغییر است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سرلشکر عبدالکریم محمد ابراهیم رئیس ستاد ارتش جمهوری عربی سوریه با حضور در ستاد وزارت دفاع با امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیر محمدرضا آشتیانی در این دیدار با درود به روح پاک همه شهدا به ویژه سردار عزیر شهید حاج قاسم سلیمانی که در مبارزه با تروریسم و برای امنیت مردم سوریه و منطقه جانش را فدا کرد، گفت: خوشبختانه مناسبات دو کشور یکی از بهترین دوره های تاریخی خود را تجربه می کند چرا که این مناسبات علاوه بر اینکه حاصل یک پیمان راهبردی است، برآمده از یک پیمان برادرانه نیز هست.

وزیر دفاع کشورمان با بیان اینکه سفر اخیر رئیس جمهور ایران به دمشق و استقبال گرم و صمیمانه دولت و ملت سوریه حاکی از مناسبات عمیق دوجانبه است، تصریح کرد: بحمدالله این سفر و توافقات آن و همچنین موضوعاتی که اینجانب با وزیر دفاع سوریه در مسکو و دمشق مطرح کردیم در دستور کار و پیگیری مستمر قرار دارد.

امیر آشتیانی با بیان اینکه نظام بین الملل به سبب سیال بودن تحولات آن بطور دائم در حال دگردیسی و تغییر است، گفت: این تغییرات همه کشورهای جهان و از جمله منطقه ما را تحت تأثیر قرار خواهد داد و کشوری موفق است که قبل از شروع تحولات و تغییرات، آن را پیش بینی، تحلیل و متناسب با آن سیاست گذاری کند.

وی با اشاره به ظرفیت بالای دولت و حمایت مردم سوریه از نظام سیاسی این کشور، عدم همراهی بسیاری از کشورها با سیاست های یک جانبه گرایانه امریکا را نشانه ای از افول قدرت نظام سلطه دانست و تأکید کرد: اذعان و تاکید کشورهای منطقه به قابل حذف نبودن نقش دولت سوریه از ترتیبات منطقه ای نمایان گر قدرت حقیقی سوریه و پیروزی بر توطئه دشمنان به ویژه امریکا و رژیم صهیونیسیتی است.

وزیر دفاع کشورمان با اشاره به اجلاس اخیر مسکو که با حضور وزرای دفاع کشورهای ایران، سوریه، ترکیه و روسیه برگزار شد گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در نشست ها و مجامع اصولی از جمله خروج کلیه اشغالگران، مبارزه با تروریست ها و احترام به اعمال حاکمیت دولت سوریه بر تمامیت ارضی خود را مورد تاکید قرار داده است.

امیر آشتیانی با تاکید بر برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های دفاعی- فنی نیز بین دو کشور گفت: اطمینان داشته باشید، وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران همانگونه که در دوران نبرد با تروریسم در کنار نیروهای مسلح سوریه بود، اینک پس از دوران جنگ نیز آمادگی دارد از ظرفیت ها و توان خود در راستای بازسازی و کمک به توسعه زیر ساخت صنایع دفاعی سوریه استفاده نماید.

در ادامه این دیدار، سرلشکر عبدالکریم محمد ابراهیم رئیس ستاد ارتش جمهوری عربی سوریه نیز ضمن تشکر از حمایت های همه جانبه رهبری، دولت و ملت شریف ایران گفت: جایگاه امروز سوریه حاصل فداکاری و پایمردی مشترک 2 کشور در مقابله با تروریسم و جلوگیری از گسترش این پدیده شوم در سایر کشورهای منطقه و جهان است و سوریه هیچ گاه مساعدت و همکاری دوستان حقیقی خود را از یاد نخواهد برد.

رئیس ستاد ارتش سوریه در پایان همچنین ارتقا و گسترش روابط دو کشور در همه سطوح به ویژه تعاملات 2 کشور در حوزه نظامی و دفاعی را مورد تاکید قرار داد.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا