سیاسی

امیرآبادی: ارتقاء سطح همکاری‌های امنیتی و مرزی بین ایران و پاکستان ضروری است

امیرآبادی: ارتقاء سطح همکاری‌های امنیتی و مرزی بین ایران و پاکستان ضروری است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، «اسد مجیدخان» قائم‌مقام وزیر امور خارجه پاکستان که برای دیدار و رایزنی با مقامات دولتی کشورمان به تهران سفر کرده است، امروز (یکشنبه، 28 خرداد‌ماه) با احمد امیرآبادی‌فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان دیدار و در خصوص موضوعات دوجانبه و مورد علاقه طرفین گفت‌وگو کرد.

امیرآبادی در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات دوستانه و رو به رشد تهران- اسلام‌آباد بیان کرد: توجه به همسایگان، اصل محوری در سیاست‌های دولت سیزدهم است و رویکرد جمهوری اسلامی ایران، نه نگاه کردن به پاکستان به شکل یک همسایه که به سان برادر می‌باشد. پاکستان به واسطه اشتراکات متعدد برای ما از جایگاهی ویژه‌ای برخوردار است.

وی در همین راستا افزود: این سطح از تعاملات دو کشور، نشانه علاقمندی مقامات دولتی و پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به دولت و ملت پاکستان است. امیدوارم با این روابط خوب شاهد پیشرفت ایران و پاکستان در همه زمینه‌ها به‌ویژه در حوزه اقتصادی و تجاری باشیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان را از فعال‌ترین گروه‌های دوستی پارلمانی در مجلس شورای اسلامی دانست و بر نقش سازنده، ارزنده و استحکام بخش این گروه دوستی در تعمیق روابط فی‌مابین تأکید کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، در ادامه بیان کرد: ایران و پاکستان در بسیاری از موضوعات مرتبط با منطقه، جهان اسلام و مسائل بین‌المللی، دیدگاه‌های مشترکی دارند که بستر مناسبی جهت توسعه همکاری‌ها به شمار می‌رود.

امیرآبادی در پایان این دیدار، ارتقاء سطح همکاری‌های امنیتی- مرزی بین دو کشور و مقابله با اقدامات گروه‌های تروریستی، جلوگیری از قاچاق مواد مخدر و قاچاق کالا، سوخت و انسان در مرزهای مشترک دو کشور را ضروری دانست.

مجیدخان: تأکید دستگاه دیپلماسی پاکستان بر برقراری صلح و آرامش پایدار در منطقه

قائم‌مقام وزیر امور خارجه پاکستان نیز در این دیدار با اشاره به سیاست جمهوری اسلامی ایران در برقراری روابط با همسایگان خود خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی پاکستان همانند سیاست‌های اتخاذ شده تهران به برقراری صلح و آرامش پایدار در منطقه اعتقاد داشته و این رویکرد در رهبران پاکستان هم وجود دارد.

«اسد مجیدخان» در پایان این دیدار سفر هیأت‌های پارلمانی و دولتی ایران به کشور متبوعش را بسیار مهم، سازنده‌ و در مسیر پیشبرد همکاری‌های فیمابین قلمداد کرد و گفت: امیدوارم در آینده‌ای نزدیک شاهد سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به اسلام‌آباد باشیم.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا