سیاسی

الهیان: پیشنهاد تشکیل ساختار رصد تحقق شعار سال به رئیس مجلس ارائه خواهد شد/تحولات منطقه به نفع ایران در حال تغییر است

الهیان: پیشنهاد تشکیل ساختار رصد تحقق شعار سال به رئیس مجلس ارائه خواهد شد/تحولات منطقه به نفع ایران در حال تغییر است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در سومین جلسه شورای مرکزی «جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب اسلامی» زهره الهیان دبیرکل این جمعیت با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته توسط این جمعیت از بدو تأسیس تا امروز، گفت: از ابتدای تأسیس جمعیت اعتلا، کمیته‌های تخصصی تشکیل و جلساتی با حضور نخبگان تشکیل شد و به نتایج خوبی از جمله پیشنهاد تشکیل ساختار رصد تحقق شعار سال درمرکز پژوهش‌های مجلس که به رئیس مجلس ارائه خواهد شد، رسید.

وی افزود: تغییر معادلات و مناسبات بین‌المللی بسیار سرعت گرفته و جهان از تک‌قطبی به چندقطبی در حال حرکت است و کشورهایی به عنوان قدرت‌های نوظهور مثل ایران، برزیل و هند در حال پیشرفت روزافزون هستند.

الهیان خاطرنشان کرد: آمریکا شرایط شکننده‌ای دارد و رهبر انقلاب نیز در دیدار اخیر با کارگزاران نظام اشاره داشتند و حذف دلار توسط اندونزی، پاکستان، هند و آرژانتین نشان می‌دهد که همپیمانان آمریکا خیلی رغبتی به تعامل اقتصادی با آمریکا ندارند و در قضیه اوکراین هم حتی آمریکا می‌خواست اروپا را از گاز روسیه محروم کند.

دبیرکل جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب اسلامی، افزود: در سمت دیگر تحولات منطقه به نفع ایران در حال تغییر است و کشورهایی مثل عربستان اردن ،الجزایر و ‌..که سال‌ها رابطه‌ای با ایران نداشتند، رویکرد پشت کردن به اسرائیل و همکاری با ایران را پیگیر شدند‌ که این فرصت بی‌نظیری برای کشورمان است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت آشفته اسرائیل هم، گفت: نوع برخورد اسرائیل با مردم فلسطین به خصوص نمازگزاران تا به حال سابقه نداشته و تحرکاتی که انجام می‌دهد فرصتی برای ایران است که شروع رابطه با کشورهایی که حول محور مقابله با اسرائیل قرارگرفتند نظیر مصر و اردن را در دستور کار قرار دهد، چرا که روز قدس هم این پیام را باخود داشت و شرایط اسرائیل بسیار شکننده است.

وی افزود: در داخل سرزمین‌های اشغالی اعتراضات شهرک‌نشینان صورت گرفته اعتصابات ارتش اسرائیل را نیز در سرزمین‌های اشغالی داریم و زمانی که ارتش یک کشور به سمت چندگانگی برود نشانه کاهش اقتدار است و رژیم صهیونیستی قدرت مقابله با این التهابات را ندارد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: رهبری هم بارها مکرر فرمودند که ما ۲۵ سال برای عمر اسرائیل پیش‌بینی کردیم، اما این‌ها می‌خواهند زودتر بروند‌ و واقعیت هم همین است که برخی سران رژیم صهیونیستی نیز قائل هستند که اسرائیل ۸۰ سالگی خود را نخواهد دید و این با پیش‌بینی که رهبر انقلاب کردند قطعا به زودی رخ خواهد داد.

در ادامه این نشست، حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، گفت: یک مسئله مهم که قصد اشاره به آن را امروز دارم مربوط به مهمترین موضوع کشور یعنی سرمایه اجتماعی است. متأسفانه آسیب‌هایی که به جامعه وارد شده، زمینه‌ساز تضعیف سرمایه اجتماعی گشته و رهبری هم به نوعی به آن اشاره داشتند.

وی افزود: بنابراین هر کاری که در کشور سمت و سوی افزایش سرمایه اجتماعی را داشته باشد در چارچوب اصول انقلاب است و هر کاری که سرمایه اجتماعی را کاهش دهد، قطعا در مسیر انقلاب نیست.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: به همین دلیل است که تمام قوا و مسئولان و کسانی که در امر سیاسی حضور دارند، باید تمام توان را به کار گیرند که بتوانیم سرمایه اجتماعی را افزایش دهیم.

در پایان این نشست، رضا مراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش که به عنوان مهمان در این جلسه حضور داشت در مورد مباحث مطرح شده به سخنرانی پرداخت و نکات خود را ارائه کرد.

در پایان این جلسه نیز حسن فدایی به عنوان سخنگو، حجت‌الاسلام مهدی حسینعلی به عنوان نایب رئیس و محمدرضا کرمی به عنوان رئیس کارگروه جوانان در جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب اسلامی با اکثریت آراء انتخاب شدند‌.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا