سیاسی

الهیان: ریاست ایران بر مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر با اجماع کشورهای عربی و آسیایی حاصل شد

الهیان: ریاست ایران بر مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر با اجماع کشورهای  عربی و آسیایی حاصل شد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس زهره الهیان دبیرکل جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب اسلامی در چهارمین جلسه شورای مرکزی این جمعیت با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته از بدو تأسیس تا امروز، گفت: فعالیت‌های خوبی تا به امروز توسط کمیته‌های مختلف جمعیت اعتلا صورت گرفته که امیدواریم این فعالیت‌ها هر چه زودتر به نتیجه برسد.

الهیان در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه تحولات صورت گرفته در منطقه و جهان گفت: در ابتدا دیدیم که توافق ایران و عربستان فرصت‌ها و افق های جدیدی را برای ایران رقم زد و باعث باز شدن راه ارتباط با دیگر کشورهای اتحادیه عرب و منطقه شد.

وی افزود: توافق ایران و عربستان باعث شد رئیس جمهور سوریه هم به عربستان سفر کند و فتح بابی درباره ارتباط کشورهای منطقه با یک‌دیگر رقم خورد و باعث شد اصطلاحاً روابط اتحادیه عرب وسوریه با یک دیگر از حالت رکود خارج شود.

الهیان با اشاره به ریاست ایران در مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر گفت: ما با اجماع کشورهای عربی و آسیایی منطقه به ریاست این مجمع دست پیدا کردیم و این اتفاق در شرایطی رقم خورد که کشورهای اروپایی و غربی وآمریکا چند وقت پیش ما را با یک رفتار دیکتاتوری از کمیسیون مقام زن حذف کردند.

وی خاطرنشان کرد: این پیروزی در عرصه دیپلماتیک، در حالی رقم خورد که کشورهای غربی در مدت اخیر مرتب علیه ایران بیانیه و قطع نامه در مباحث حقوق بشری صادر می‌کنند و نمونه اش این که در مدت یک ماه ما شاهد صدور چهار قطع نامه علیه ایران بودیم و اخیراً هم بیاینه اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران درباره بحث مسمومیت‌ها درمدارس را شاهد بودیم که همه این‌ توطئه هابا انتخاب ایران به عنوان رئیس در مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر خنثی شد.

دبیرکل جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب اسلامی در رابطه با دیپلماسی اقتصادی گفت: ما این هفته در تهران نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی را داشتیم و کشورهای مهم دنیا از این نمایشگاه استقبال کردند و به تهران آمدند و این اتفاق که ما در شرایط تحریم‌های شدید نفتی هستیم فرصت بسیار خوبی برای دور زدن تحریم‌ها و فروش نفت و گاز است.

الهیان با اشاره به انتخابات پیش‌رو و نکاتی که رهبر انقلاب درباره مشارکت در انتخابات مطرح کردند، گفت: احزاب و تشکل‌ها باید تلاش کنند تا مشارکت افزایش پیدا کند و البته نخبگان و فعالان عرصه‌های مختلف باید تلاش کنند که به معنای واقعی ما شاهد افزایش مشارکت عمومی مردم در انتخابات باشیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:کارگروه ها و کمیته‌های تخصصی جمعیت اعتلا فعالیت خود را آغاز کرده اند و باید برنامه ای مدون برای فعالیت کمیته‌ها طراحی و برنامه ریزی کنیم.

وی در پایان گفت: کمیته‌های تخصصی در حوزه های سیاسی و در حوزه ساماندهی جوانان و نخبگان و ایجاد یک ساختار اقتصادی در ذیل جمعیت اعتلا باعث تقویت جمعیت اعتلا و هدف گذاری درست و کمک به پیش برد اهداف این تشکل است و ما امیدواریم با یک برنامه ریزی درست به این اهداف و برنامه ریزی‌های صورت گرفته دست پیدا کنیم.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا