سیاسی

اسماعیلی: نظام حمایتی یارانه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب دو برابر شده است

اسماعیلی: نظام حمایتی یارانه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب دو برابر شده است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز (چهارشنبه 20 اردیبهشت) در حاشیه جلسه هیات دولت در گفت و گو با خبرنگاران گفت که بعداز ظهر امروز سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در صحن اصلی نمایشگاه گشایش می یابد که در این آیین مقامات ارشد فرهنگی کشورهای مختلف حضور دارند.

وی افزود: حدود سه هزار ناشر و در نمایشگاه حضور دارد و در این دوره تلاش کرده ایم نظام حمایتی یارانه را گسترش دهیم و تقریباً نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب فعالیت خود را ساعتی قبل در مصلای امام خمینی(ره) به شکل حضوری و مجازی (ketab.ir) آغاز کرد.

در این دوره از نمایشگاه که تا ۳۰ اردیبهشت و با شعار آینده خواندنی است دایر خواهد بود، ۲۰۰ کتاب‌فروش، ۱۰۰ ناشر خارجی و ۲۷۰۰ ناشر داخلی در دو بخش مجازی و حضوری شرکت دارند و کتاب‌فروشان تنها در بخش مجازی این دوره از نمایشگاه فعال هستند.

در سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۳۰ میهمان از کشورهای مختلف و ۲۷ کشور در بخش بین‌الملل حضور دارند و به‌طور کلی در نمایشگاه امسال، حدود ۴۰ کشور حاضر خواهند بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا