سیاسی

ارائه پیام قالیباف به رئیس مجلس سوریه توسط هیأت پارلمانی ایران

ارائه پیام قالیباف به رئیس مجلس سوریه توسط هیأت پارلمانی ایران

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، هیأت اعزامی مجلس شورای اسلامی به منطقه که پس از سفر به عراق و لبنان و ارائه پیام مکتوب محمدباقر قالیباف به «محمد الحلبوسی» رئیس مجلس نمایندگان عراق و «نبیه بری» رئیس مجلس نمایندگان لبنان امروز با حضور در مجلس نمایندگان سوریه پیام قالیباف را به «حموده صباغ» رئیس مجلس نمایندگان این کشور ارائه کردند.

رئیس مجلس سوریه پس از دریافت پیام مکتوب قالیباف، دریافت این پیام را افتخارآمیز برشمرد و گفت: سلام من را به آقای قالیباف برسانید.

ابراهیم عزیزی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ضمن عرض تسلیت به مناسبت حادثه تروریستی دانشکده افسری حمص بیان کرد: حملات محور مقاومت از غزه و کرانه باختری سبب شده تا رژیم صهیونیستی همچون گرگی زخمی جنون‌آمیز به مردم بی‌دفاع به خصوص زنان و کودکان حمله کند. این گرگ زخمی اکنون زمین‌گیر شده و با اتحاد کشورهای اسلامی می‌توان برای همیشه به این ظلم پایان داد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آثار فروپاشی رژیم صهیونیستی مشخص شده است، اظهار کرد: طوفان الاقصی گنبد آهنین و دیوارهای میلیارد دلاری رژیم صهیونیستی را فرو ریخته و جبهه‌های دیگری هم علیه رژیم صهیونیستی باز شده است.

وی افزود: در مجامع بین‌المللی نیز به جز آمریکا و اذناب آن، کشورهای فراوانی اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کردند و سفر هیأت پارلمانی ایران به منطقه نیز به منظور تکمیل استفاده از ظرفیت دیپلماسی برای هماهنگی بیشتر محور مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی است.

آزادی جولان دور از دسترس نیست

عزیزی با بیان اینکه آزادی جولان دور از دسترس نیست، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به دنبال وحدت جهان اسلام برای مقابله با رژیم صهیونیستی است تا با اقداماتی هوشمندانه و با دقت پیروزی محور مقاومت را شکل دهد.

«حموده صباغ» رئیس مجلس نمایندگان سوریه در این دیدار، اظهار کرد: سفر هیأت پارلمانی ایران در این شرایط حساس بسیار اثرگذار و مهم است، زیرا باید مقابل این رژیم جنایتکار ایستادگی کنیم تا امروز حملات رژیم صهیونیستی در غزه ۸ هزار کشته و ۲۰۰ هزار مجروح برجای گذاشته است.

رئیس مجلس نمایندگان سوریه به استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح‌هایی که در جامعه بین‌الملل استفاده آن‌ها ممنوع است اشاره کرد و گفت: سوریه معتقد است هزینه تسلیم شدن بیشتر از مقاومت است و تا همیشه از مقاومت حمایت می‌کند.

حموده صباغ اقدامات جمهوری اسلامی ایران را همواره در حمایت از آرمان فلسطین دانست و گفت: امام خمینی (ره) ابتدای انقلاب سفارت رژیم صهیونیستی در تهران را بست و آن را در اختیار فلسطین قرار داد و این تصمیم هرگز فراموش نمی‌شود.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا