سیاسی

اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی: با عوامل اهانت به قرآن مقتدرانه برخورد شود

اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی: با عوامل اهانت به قرآن مقتدرانه برخورد شود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، اتحادیه های جامعه اسلامی دانشجویان، جنبش عدالتخواه دانشجویی،
انجمن‌های اسلامی دانشجویان ( دفتر تحکیم وحدت) و اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن هتک حرمت ساحت مقدس قرآن کریم، تاکید کردند: دیگر نباید فریب شعارهای حقوق بشری و ادعای آزادی بیان سوئدی‌ها را خورد و با توجه به سابقه این گونه اقدامات ضد اسلامی در این کشور و سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی باید با اقتدار با بربرهای معاصر رفتار کرد.

متن کامل نامه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا قَاتِلُوا الَّذِینَ یَلُونَکُمْ مِنَ الْکُفَّارِ وَلْیَجِدُوا فِیکُمْ غِلْظَةً وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقِینَ
(آیه 123 سوره توبه)

برای بار دوم است که طی چند هفته اخیر شاهد اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد بودیم و مجددا این اقدام توسط همان مهاجر عراقی از خدا بی خبر و بی هویت و با مجوز پلیس سوئد و تحت حمایت آنها صورت گرفت. اما این بار دیگر نباید فریب شعارهای حقوق بشری و ادعای آزادی بیان سوئدی‌ها را خورد و با توجه به سابقه اینگونه اقدامات ضد اسلامی در این کشور و سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی بایستی با اقتدار با بربرهای معاصر رفتار کرد.

جناب آقای امیرعبدالهیان، وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران؛ از شما تقاضا داریم تا با فوریت به اقدامات کشور سوئد پاسخ مناسب دیپلماتیک داده و به دنبال اقدام برادران عراقی، نمایندگان این کشور را از خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران اخراج کرده تا درس عبرتی برای تمامی هتاکان به یادگار با ارزش پیامبر عظیم الشان اسلام و کلام الله مجید و رهبر عزیز تر از جانمان، حضرت آیت الله خامنه ای باشد.

در طول تاریخ جهوری اسلامی ایران همواره دانشجویان انقلابی به اتهام حمله(سازمان یافته)به سفارت خانه های دول متخاصم متهم شده‌اند و مورد هجمه عده‌ای از بی خردان و خائنان قرار گرفته‌اند و این اقدامات دانشجویان انقلابی را مغایر با کنوانسیون‌های 1961 وین که در مورد حفظ اماکن دیپلماتیک و دیپلمات‌ها است، معرفی کرده‌اند.

اما نکته‌ای که هیچ وقت به آن اشاره نمی‌شود بی عملی، غفلت و کندی دستگاه دیپلماسی کشور در پاسخگویی سریع و مناسب به توهین و تهدیدات نسبت به استقلال ملی، تمامیت ارضی و اعتقادات مذهبی از سوی دول شرقی و غربی است.

اگر مسئولان سیاست خارجی کشور در وقت مناسب پاسخ لازم را به اهانت دول متخاصم بدهند دیگر نیازی به واکنش دانشجویان نیست و اصول و قواعد بی خاصیت بین المللی که تنها برای حفاظت از منافع غرب و متحدانش نگاشته شده، حفظ خواهد شد و در کنار آن به غرور ملی و غیرت دینی ما آسیبی وارد نخواهد شد.

برای مثال اگر پس از ماجرای تعرض به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده و یا پس از فاجعه منا با طرف سعودی قطع ارتباط کرده بودید دیگر پس از اعدام روحانی شیعه، شیخ باقر النمر، خشم دانشجویان و مردم بر سر سفارت سعودی خالی نمی‌شد که در ادامه آنها را تبدیل به شاکی ماجرا کند!

در پایان از شما و سایر مسئولان سیاست خارجی تقاضا داریم تا همسو به کشور برادر و مسلمان عراق اقدام به قطع روابط دیپلماتیک و اقتصادی با طرف سوئدی کرده و سایر کشورهای مسلمان به خصوص ترکیه را به این کار دعوت کنید تا پاسخ مناسبی به هتاکان به قرآن کریم و بزرگان دین و شریعت داده شود. در کنار آن از شما تقاضا داریم تا مشخص نشدن تکلیف پرونده جناب آقای حمید نوری و آزادی و بازگشت ایشان به کشور و تا زمان قرار نگرفتن سازمان تروریستی مجاهدین خلق(منافقین) در لیست تروریستی کشور سوئد و همچنین تا زمان استرداد فرد هتاک به قرآن کریم به کشور عراق با این کشور متخاصم ارتباطی برقرار نشود.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
جنبش عدالتخواه دانشجویی
اتحادیه انجمن‌های اسلامی (تحکیم وحدت)
اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا